Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Klasa 3A i 3B sadzi kwiaty!

Jak każdy wie, 22go kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Także w naszej szkole uczniowie klas trzecich przypomnieli sobie o zasadach dbania o nasze środowisko m. in. gaszenie światła, oszczędzanie wody, segregacji śmieci, wybieraniu transportu miejskiego oraz sadzeniu drzew i kwiatów. 
Dzieci wykazały się dużą wiedzą rozwiązując quiz ekologiczny, a także przy pomocy kart Multi-talk wymyśliły hasła związane z ekologią. Niektóre z haseł brzmiały: "zastanów się co kupujesz", "zamiast motorem, jedź pociągiem", "kupuj rzeczy, które możesz użyć więcej niż jeden raz". Nasz intensywny dzień uczniowie zakończyli sadzeniem kwiatów. Do wyboru mieli cebulki tulipana oraz nasionka. Wcześniej dzieci poznały także budowę tulipana i dowiedziały się co jest potrzebne roślinie do wzrostu. Teraz nasi podopieczni będą cierpliwie czekać co wyrośnie z ich sadzonek. 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia