Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

W magicznym świecie baśni - klasa 3B

Przez ostatnie dwie lekcje uczniowie klasy 3b poznawali nowe baśnie oraz przypominali sobie już te wcześniej poznane. Zapoznawali się z magią słów:  "Stoliczku, nakryj się", które wypowiadał Krawczyk oraz dowiedzieli się co to znaczy być silnym i odważnym jak Waligóra i Wyrwidąb. W grupach uczniowie tworzyli plakaty przedstawiające przebieg wydarzeń z wybranych baśni tj. "Kot w butach", "Jaś i Małgosia", "Czerwony Kapturek", "Królewna Śnieżka". Aby przypomnieć sobie treść baśni uczniowie czytali je w grupach przed rozpoczęciem swoich projektów. Ostatnim etapem była prezentacja prac uczniów i oglądanie baśni "Księżniczka na ziarnku grochu" i "Dziewczynka z zapałkami". Podsumowując dwa ostatnie spotkania rozmawialiśmy o morałach płynących z baśni oraz korzyściach płynących z ich czytania. Serdecznie dziękuję uczniom za zaangażowanie w ich pracę. 

Wychowawca klasy, 
Kinga Mastej 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia