Mapy marzeń

Wydawałoby się, że marzenia to tylko nasze oderwanie się od rzeczywistości, która nie zawsze nam się podoba. Często już z góry zakładamy, że choć są one piękne, nie mają szansy się spełnić. Gdyby jednak popatrzeć na marzenia jak na cel, który chcemy osiągnąć, sprawa zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. Badania dowodzą, że marzenia mogą się spełnić, jeśli zapiszemy je na kartce, określimy, co należy konkretnie zrobić, by je zrealizować i dodamy do tego kolorowe zdjęcia, rysunki, które nam się z nimi kojarzą. Tak przygotowaną mapę marzeń najlepiej powiesić w widocznym miejscu, by cały czas przypominała nam, co i jak chcemy osiągnąć. Najstarsi uczniowie naszej szkoły, czyli ósmoklasiści, gimnazjaliści, licealiści i maturzyści przygotowali na zajęciach języka polskiego takie właśnie mapy marzeń. Zachęcamy, by wziąć z nich przykład, bo nie warto biernie czekać na to, co przyniesie los. A na progu nadchodzących wakacji życzymy wszystkim uczniom wspaniałego wypoczynku i oczywiście spełnienia marzeń!!!