Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Pocztówka do Mikołaja Kopernika

19 lutego będziemy obchodzili 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika jednego z najwybitniejszych Polaków w historii. Z tej okazji uczniowie klas trzecich omawiali w sobotę sylwetkę tego wybitnego Polaka, Człowieka Renesansu. Tym też sposobem przyłączyliśmy  do projektu "Z Kopernikiem przez świat", gdzie  przez cały rok 2023 Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” będzie promować postać Kopernika, realizując międzynarodowy projekt, którego celem jest ożywianie i umacnianie pamięci o znamienitym Polaku, a tym samym wzmacnianie poczucia tożsamości kulturowej. Projekt  "Z Kopernikiem przez świat" został objęty patronatem honorowym małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhouser-Dudy.

 

PROJEKT BĘDZIE REALIZOWANY W 32 KRAJACH ŚWIATA

OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2023 ROKU I POŁĄCZY 75 000 OSÓB - W TYM DZIECI I MŁODZIEŻ ,DLATEGO TAKŻE NASZA SZKOŁA POLSKA AKADEMIA WIEDZY W DUBLINIE CHCIAŁABY WZIĄĆ CZYNNY UDZIA ŁW TYM PRZEDWSIĘWZIĘCIU. Pierwszą częścią projektu jest wysłanie przez uczniów pocztówki urodzinowej  do Torunia-miejsca narodzin Kopernika. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy i tak to ok. 40-stu kartek z polonijnej szkoły PAK  w Dublinie zostanie wysłanych do Polski.

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia