Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Kółko plastyczne - Czy można samemu zrobić farby i mieć przy tym mnóstwo zabawy?

Czy można samemu zrobić farby i mieć przy tym mnóstwo zabawy ? Oczywiście, że tak! Nasi uczniowie podczas ostatnich zajęć plastycznych wykorzystując mąkę, sól i wodę stworzyli farby rosnące.  Najważniejszym elementem tego procesu było odmierzanie. Każdy z trzech składników musiał być tej samej proporcji - potem dzieci wybierały kolor, jaką farbę chcą otrzymać i odbywało się mieszanie wszystkich składników. Po wykonaniu swoich prac ostatnim elementem, aby nasze farby w końcu "urosły", było włożenie ich do... kuchenki mikrofalowej :-) Gotowe prace już po minucie były suche, a farba była pofalowana, co sprawiało, że wyglądała jakby urosła. Zachęcamy do wypróbowania takiej zabawy także w domu. 
p. Kinga 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia