Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

"O psie, który jeździł koleją" - w klasie 3b tworzymy LAPBOOK'I

Podczas dwóch ostatnich zajęć uczniowie klasy 3b przerabiali lekturę szkolną "O psie, który jeździł koleją." 
Dzieci świetnie poradziły sobie z przeczytaniem książki oraz zapamiętaniem najważniejszych kwestii. Podsumowując nasze informacje o prawdziwym przyjacielu człowieka i bohaterze, który uratował małą Adel, zadaniem uczniów było wykonanie w małych grupach lapbook'ów. Lapbook to "książka" tematyczna, którą dziecko tworzy na dany temat oraz w której tworzeniu aktywnie uczestniczy. Jak dobrze wiemy, aby nauka naszych uczniów była efektywna potrzebujemy zaangażować jak największą ilość zmysłów. Tworząc lapbook'a wykorzystujemy prawie wszystkie zmysły, swoją wyobraźnię, twórcze myślenie, dzięki czemu mózg dzieci skutecznie zapamięta informacje na dany temat a dodatkowo uczniowie będą się dobrze przy tym bawić. Podczas tworzenia takich "książek" dzieci mimowolnie zdobywają takie umiejętności jak: selekcjonowanie informacji, zarządzanie projektem, pisanie, czytanie ze zrozumieniem, poprawne konstruowanie zdań, planowanie pracy etc. My w klasie do tworzenia naszych prac wykorzystywaliśmy, mazaki, kredki, nożyczki, kleje, bibuły, kolorowe kartki i włóczkę. Uczniowie bardzo dobrze odnaleźli się podczas pracy grupowej, rozdzielając między siebie zadania i planując swoją pracę. Kolejnym etapem była prezentacja stworzonych lapbook'ów  wraz z przekazaniem swojej wiedzy. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni wielkimi brawami oraz celującymi ocenami w dzienniku. To był pracowity dzień, uczniowie byli bardzo zadowoleni, a ja niesamowicie dumna. 

Wychowawca klasy,
Kinga Mastej 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia