Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Instrukcja w praktyce

Na ostatnich zajęciach języka polskiego uczniowie klasy 8 i liceum przyjrzeli się bliżej instrukcji. Dowiedzieli się, że jest to przykład tekstu użytkowego, czyli takiego, który służy konkretnym i praktycznym celom. W przypadku instrukcji jest to poinformowanie odbiorcy o tym, jak postępować w danej sytuacji lub w jaki sposób coś zrobić. Uczniowie zapoznali się z przykładową instrukcją i analizowali jej język. Ich zadaniem było następnie ułożenie zwięzłego i prostego tekstu, jak krok po kroku zrobić herbatę. Na koniec nastąpiła najprzyjemniejsza część zajęć. Uczniowie mieli wybrać jedną z gier planszowych związanych z Polską i językiem polskim i zapoznać się z dołączonymi do niej zasadami. Wszystkim udało się poprawnie odczytać instrukcje i miło spędzić czas podczas wspólnej gry

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia