Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Komórki cebuli pod mikroskopem

Jednym z najłatwiejszych, najprostszych, a także zabawnych sposobów poznawania mikroskopii jest oglądanie komórek cebuli pod mikroskopem. W rzeczywistości obserwacja komórek cebuli przez soczewkę mikroskopu jest nieodzownym elementem większości zajęć wprowadzających z biologii komórki. Podczas zajęć z przyrody uczniowie klasy 4a oraz 4b przygotowali stanowiska do mikroskopowania oraz niezbędne materiały. Szczególną umiejętnością jest przygotowanie preparatów świeżych z liścia spichrzowego cebuli. Jest to łatwe, ponieważ cebula jest szeroko dostępna i łatwa do pozyskania, a jej obieranie nie jest wcale takie trudne. Badanie komórek cebuli to także świetny sposób na poznanie ogólnie komórek roślinnych. Po wykonaniu preparatów oraz obejrzeniu komórek pod mikroskopem, narysowaliśmy ich kształt na tablicy

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia