Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Igła i nitka - czyli ćwiczymy przyszywanie guzików.

Dziś przed uczniami kółka plastycznego dla młodszych stało nie lada wyzwanie. Zadaniem było nauczenie się przyszywania guzików za pomocą plastikowej igły z włóczką oraz papieru filcowego. Na początku każdemu z uczniów towarzyszyła ogromna koncentracja podczas nawlekania włóczki na igłę oraz ogromna radość z dzisiejszego zadania, lecz... nasze igły nie stanęły na wysokości zadania i zaczęły się wyginać ze względu na grubość filcu. Pomimo tego, uczniowie nie poddali się i narysowali na papierze rysunki tworząc do nich ramki oraz wypełnienia. Może efekt końcowy nie był taki jaki oczekiwaliśmy, ale ilość włożonej pracy przez uczniów oraz ich twórcze pomysły sprawiły, że końcowe prace były mimo wszystko przepiękne. Dla chętnych kontynuowania nauki szycia i przyszywania guzików była możliwość zabrania akcesoriów do domu. 
 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia