Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Złote myśli maturzystów o podróżach

Co sobotę w szkole PAK odbywają się warsztaty dla uczniów, którzy zamierzają zdawać język polski na irlandzkiej maturze. Każde zajęcia skupione są wokół wybranego tematu. Ostatnio zajęliśmy się motywem podróży, który pojawił się w jednym z testów maturalnych. Rozmawialiśmy o plusach i minusach podróżowania oraz o tym, gdzie warto się wybrać i co zobaczyć. „Table quiz” sprawdził geograficzną wiedzę maturzystów, a zagadki przypomniały nazwy znanych europejskich państw. Następnie przeczytaliśmy kilka ciekawych cytatów o podróżach. Była wśród nich między innymi myśl św. Augustyna: „Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę.” Zazwyczaj uczniowie mają za zadanie skomentować jakiś cytat. Tym razem to oni sami mieli zapisać własne złote myśli. Zapraszamy do przeczytania ich refleksji o podróżach i mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś, co go zachwyci i poruszy.

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia