Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W POLSKIEJ AKADEMII WIEDZY

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Był on zapewne dla każdego z Was pełen wyzwań, ale wierzymy także, że i sukcesów ze zrealizowanymi ambicjami oraz poszerzoną wiedzą i umiejętnościami.

 

Dnia 8 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w Polskiej Akademii Wiedzy. Część artystyczną rozpoczęli nasi najmłodsi uczniowie- przedszkolaki, którzy fenomenalnie zatańczyli do utworu Contredanse Ludwiga van Beethovena. Z kolei dzieci z klasy 0  zrobiły muzyczne show, grając  na talerzach do muzyki Piotra Czajkowskiego oraz do utworu Trepak”.  Uczniów przygotowała nasza nieoceniona p. Margerita Szymczyk. 

 

Następnie na scenie pojawili się trzecioklasiści, którzy wraz ze swoją wychowawczynią Eweliną Cierzniak- Jarmuż zabrali nas pociągiem w podróż z roku szkolnego do wakacji”. Przedstawili także inscenizację, w której to w humorystyczny sposób ukazali różne sytuacje z życia szkoły, wcielając się w rolę nauczyciela i ucznia. 

 

Częścią uroczystości był  także występ klasy ósmej, przygotowanej przez swoją wychowawczynię Monikę Białek. We wzruszającej atmosferze Ignacy Zabłocki, Zuzanna Laskowska, Wiktor Szalak, Nadia Kurcok i Julia Staroń deklamowali wiersze m.in. K.I. Gałczyńskiego  i  L. Staffa. Żegnali nauczycieli i kolegów, z którymi spotykali się w każdą sobotę przez osiem lat. Przy nostalgicznej melodii Szczęśliwej drogi już czas" zespołu VOX uczniowie schodzili ze sceny. Życzymy im wielu sukcesów i miłych wspomnień ze szkolnej ławy.

 

Nieodłącznym elementem akademii na zakończenie roku szkolnego jest wyróżnienie przez p. dyrektor Małgorzatę Rosek uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i uzyskali wzorowe zachowywanie.  Otrzymali oni nagrodę książkową wraz z pamiątkowym dyplomem. Nagrodzeni zostali również rodzice, którzy chętnie angażują się w życie szkoły i zawsze śpieszą z pomocą, gdy jest taka potrzeba. Wszystkim serdecznie gratulujemy! 

 

I tak oto: mądrzejsi  o nową wiedzę, bogatsi o nowe doświadczenia wyruszamy na jakże zasłużone wakacje. Niech to będzie czas na pasje, odkrywanie, podróżowanie, zwiedzanie i oczywiście odwiedzanie najbliższych.

 

Wspaniałych wakacji i do zobaczenia wkrótce!

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia