Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Domowe Mydło Glicerynowe

Co jest takiego wspaniałego w mydle glicerynowym? Otóż gliceryna nawilża i jest delikatna dla skóry więc jest idealna dla suchej skóry i wystarczająco łagodna, aby używać jej mogły dzieci.Czyste mydło glicerynowe dobrze miesza się również z barwnikiem mydlanym, tworząc najpiękniejsze kostki mydła! Uczniowie uważali, że zrobienie takiego mydła jest skomplikowane i czasochłonne. Przekonali się na zajęciach chemiczno-fizycznych ze to nieprawda. Wykorzystaliśmy bazę mydlaną, a następnie dodaliśmy swoje ulubione kolory i zapachy. Oto wszystko, co musieliśmy wiedzieć, aby zrobić domowe mydła glicerynowe! Efekty naszych kompozycji mydlanych testowaliśmy oczywiście w praktyce;-)

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia