Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego LOKOMOTYWA 2023

19 listopada 2023 r. odbył się finał IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywa”. Do Dublina przyjechali uczniowie z całej Irlandii, aby zaprezentować przygotowane przez siebie teksty. W szranki stanęło 77 uczestników z czternastu szkół polonijnych.

Polską Akademię Wiedzy reprezentowało ośmioro uczniów. Jakub Ryszka  kl.2 i Antoni Nieznalski kl.7 zajęli trzecie miejsce, a Alicja Białkowska kl.3 zdobyła specjalne wyróżnienie. Serdecznie im gratulujemy!

Wielkie brawa należą się również pozostałym naszym reprezentantom: Anieli Losik kl.1, Mayi Laszczyk kl.4, Ellen Farrelly kl. 5, Julii Grubej kl. 6 i Wiktorii Kołodziejczyk kl.8.

Jesteśmy dumni, że mamy tak utalentowanych uczniów!

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia