Piankowe Sowy

Kolorowo, kreatywnie i dużo dobrej zabawy mieliśmy na ostatnich zajęciach chemiczno fizycznych. Uczniowie samodzielnie sporządzili "puszyste farbki",którymi jak wprawni artyści-cukiernicy dekorowali swoje rysunki. Efekt końcowy powstałych prac był bajecznie miękki w dotyku a ich wykonanie to kilka chwil... możecie je wykonać sami w domowym zaciszu według naszej sprawdzonej metody.

Potrzebne materiały

1. Klej PVA

2. Pianka do golenia

3. Farbki akrylowe,fluorescencyjne, plakatowe lub barwniki spożywcze, inne dowolne.

4.Woreczki zip-lock

5.Brokat ( opcjonalnie)

6. Gotowe szkice lub własne pomysły

Wykonanie

1.W woreczku zmieszaj : piankę do golenia z klejem w stosunku mniej więcej 1:1

2.Dodaj farbkę dla uzyskania odpowiedniego nasycenia.

3.Zamknij szczelnie woreczek i delikatnie ugniataj by zmieszać dokładnie miksturę.

4. Całość misktury przesuń w dowolny róg woreczka, na wzór rożka do wycickania kremu.

5.Natnij minimalnie jeden róg.

UWAGA! Uważaj bardzo, żeby nie naciąć zbyt mocno, aby  farba nie uciekała

z woreczka niczym lawa z wybuchającego wulkanu ;)

6.Malowanie czas zacząć :) Wystarczy ścisnąć woreczek jak przy dekorowaniu ciasta kremem.