2b - czytam z klasą

Ukończenie ogólnopolskiego projketu edukacyjnego, wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki.

W ramach realizacji ostatniego - III modułu projektu uczniowie pracowali z wybranym przez siebie wierszem Jana Brzechwy bądź Juliana Tuwima. Na jego podstawie wykonali wytyczone zadania. W pierwszym zadaniu uczniowie uzupełnili metryczkę do wybranego utworu, podając tytuł wiersza, autora, głownego bohatera oraz jego cechy. W kolejnym zadaniu drugoklasiści rysowali ilustarcję do wiersza, natomiast w nastepnym wykonali sylwetę głównego bohatera. To  zadanie wymagało od uczniów pomysłowości i kreatywności, bowiem sylwetka musiała stać i być trójwymiarowa. Trzeba jednak przyzać, że uczniowie podołali zadaniu a w efekcie ich pracy powstały przepiękne sylwetki. Realizacja ostatniego modułu projektu została połaczona z Międzynarodowym Dniem Książki, który obchodzonego 2 kwietnia. Z okazji tego dnia, na stronie internetowej naszej szkoły odbyła się ksiązkowa akcja, zachęcająca uczniów nie tylko do aktywnego czytania, zwłaszcza w okresie panującej pandemii, ale również do wykonania pracy plastycznej związanej z książkami i czytelnictwem. Dla klas drugich hasłem przewodnim była zakładka do książki.

Na zakończenie klasa IIB otrzymała certyfikat potwierdzający ukończenie projektu CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki.

Dziekuję wszystkim uczniom, za ich pracę i kreatywność. Jestem z Was naprawdę dumna. Serdecznie dziekuję również Rodzicom za wspólpracę, zaangażowanie i poświęcony czas.