Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Boże Narodzenie na świecie oczami klasy 2b

Na ostatnich grudniowych zajęciach uczniowie klasy 2b mieli możliwość poznać tradycje i zwyczaje świąteczne panujące w różnych krajach. Dzieci w zespołach wykonały projekty prezentujące wylosowane państwo. Uczniowie musieli wykazać się znajomością korzystania z atlasów i na mapce, którą otrzymały, musiały pokolorować wylosowany kraj a także odszukać obrazek przedstawijący flagę danego kraju. Następnie trzeba było przeczytać tekst dotyczący państwa i wypisać najważniejsze informacje na temat świątecznych potraw czy osoby, która przynosi dzieciom prezenty. Wszystkie grupy przyozdobiły swoje plakaty rysunkami nawiązującymi do świąt Bożego Narodzenia. Na koniec każde pańswto zostało zaprezentowane a dzieci opowiedziały o zwyczajach i tradycjach, które przedstawiły w swoich projektach. 

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia