Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, obchodzonego 21 lutego, uczniowie klasy 5 wzięli udział w wyjątkowej lekcji języka polskiego poświęconej bogactwu i kulturze naszego języka.
Tego dnia piątoklasiści poznali nową część mowy – liczebnik. Dowiedzieli się, jakie są jego rodzaje oraz jaką funkcję pełni w zdaniu. Szczególną uwagę poświęciliśmy zasadom zapisu liczebników, które – jak się okazało – potrafią być naprawdę wymagające. Uczniowie zapisywali na tablicy różne liczebniki, mierząc się z ich trudnymi formami. Nie było to dla nich łatwe zadanie, jednak dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu poradzili sobie bardzo dobrze.
Następnie przygotowali kolorowe plakaty przedstawiające właściwy zapis wybranych form. Prezentujemy je poniżej, aby wszyscy mogli utrwalić sobie poprawną pisownię i jeszcze lepiej dbać o piękno języka polskiego.