Bal karnawałowy „ U króla lwa”

A gdyby tak na jeden dzień zostać lwem? Albo słoniem, żyrafą bądź dzikim kotem? Dlaczego nie! W Polskiej Akademii Wiedzy wszystko jest możliwe. I tak w ubiegłą sobotę, 22 lutego, w scenerii dzikiej dżungli, w naszej szkole odbył się tegoroczny bal karanawałowy "U króla lwa". Na zabawę przybyły wszystkie zaproszone zwierzątka, począwszy od tych najmłodszych z oddziału przedszkolnego i klas "0", po tych straszych z nauczania początkowego.

Bal rozpoczął się korowodem dumnie prezentujących się zwierząt, podczas którego mogliśmy podziwiać groźne lwy, śmieszne małpki, zabawne koty, słonie, zebry i wiele, wiele innych. Następnie uczniowie przy użyciu instrumentów muzycznych zagrali akompaniament do piosenki "Wielka dżungla" pod batutą dyrygenta p. Margarity Szymczyk.

Gdy bal uznano za otwarty, wszyscy przybyli goście rzucili się w wir karnawałowej zabawy. A była ona przednia- oprócz swobodnych pląsów przy muzyce, były liczne konkurencje nagradzane oczywiście drobnymi upominkami. Uczniowie mogli wykazać się swoimi zdolnościami tanecznymi w konkursach: tańce na gazetach, tańce połamańce bądź tańce wygibańce. Konkurencja "Hawajskie limbo" z przechodzeniem pod liną dostarczyła nam szczególnych emocji, zwłaszcza że lina przy każdym podejściu była coraz niżej. Nie lada wyzwaniem były też konkurencje z balonami, gdzie uczestnicy musieli wykazać się refleksem i zwinnością.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zatańczyli w pożegnalym korowodzie, dziekując sobie wzajemnie za wspólny bal. To była świetna i niezapomniana zabawa w dzikiej dżungli, w towarzystwie wyjątkowych zwierząt.