Święto Niepodległości- KONKURS!!!

11 listopada 2018 r. to szczególna data, gdyż tego dnia minie dokładanie sto lat od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki odwadze i poświęceniu wielu osób nasza ojczyzna po 123 latach niewoli stała się znowu wolna. Do grona tych najwybitniejszych bohaterów niepodległości z pewnością zaliczyć możemy Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego czy Wincentego Witosa. Uroczyste obchody Święta Niepodległości odbędą się w naszej szkole 17 listopada 2018 r. Tego dnia Polska Akademia Wiedzy otrzyma imię Adama Mickiewicza. Tego wybitnego polskiego poetę śmiało możemy nazwać polskim bohaterem niepodległości, bo robił wszystko co w jego mocy, by nasza ojczyzna odzyskała wolność.

Aby uczcić te wydarzenia, zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastyczno- literackim, który obejmuje dwa tematy: „Jestem patriotą” oraz „Bohaterowie niepodległości”.

Cele konkursu:

• Zainteresowanie uczniów historią niepodległości Polski.
  • Kształtowanie świadomości narodowej i szacunku wobec Ojczyzny.
  • Zapoznanie uczniów z twórczością Adama Mickiewicza.
  • Doskonalenie umiejętności plastycznych.

Konkurs obejmuje trzy kategorie wiekowe:

1. UCZNIOWIE KLAS 0-1

„Jestem patriotą- znam polskie symbole narodowe” (Godło – orzeł biały w koronie na czerwonym polu, biało- czerwona flaga, hymn- „Mazurek Dąbrowskiego”)

2. UCZNIOWIE KLAS 2-4

Ilustracja wybranej bajki Adama Mickiewicza (np. „Przyjaciele”, „Lis i kozioł”)

LUB Moja Mapa Polski (z wybranymi przez ucznia miejscami)

3. UCZNIOWIE KLAS 5- LICEUM

Ilustracja wybranej ballady Adama Mickiewicza (np. „Pani Twardowska”, „Powrót taty”)

LUB Plakat- kartka z życzeniami dla Polski z okazji stulecia odzyskania przez nią niepodległości.

- Format A4 lub A3

Na prace czekamy do 10 listopada 2018 r. Powinny być one oddane do godziny 9.30 wychowawcom klas. Każda praca musi być podpisana (imię, nazwisko, klasa). Laureatów konkursu poznamy 17 listopada 2018 r.

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE !!!

NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!!!

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY: