Podczas sobotnich zajęć plastycznych uczniowie mieli za zadanie zbudować zamek przy wykorzystaniu rolek po papierze toaletowym oraz ręcznikach papierowych. Dzieci z dużym zaangażowaniem podeszły do zadania, wykazując się kreatywnością i pomysłowością w konstruowaniu wież, murów i bram.
Podczas pracy uczniowie rozwijali zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, a także uczyli się planowania i współpracy w grupie. Zajęcia przebiegły w radosnej i twórczej atmosferze, a efekty ich pracy były bardzo imponujące.