Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali własnoręcznie instrument muzyczny – tamburyno. Do wykonania prac wykorzystaliśmy papierowe talerzyki oraz ryż, który pełnił funkcję grzechotki. Dzieci ozdabiały swoje tamburyna według własnych pomysłów, używając kolorowych mazaków, włóczki, cekinów, brokatu oraz innych materiałów dekoracyjnych. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości, rozwijały ich kreatywność oraz sprawność manualną.