Ukończenie projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” – kl. 1b

Klasa 1b otrzymała Certyfikat ukończenia ogólnopolskiego projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.

Uczniowie kl. 1b ukończyli ostatni moduł 3 projektu, w którym skupiliśmy się na dwóch wierszach Jana Brzechwy „Kaczka dziwaczka” oraz „Na straganie”. Uczniowie mieli za zadanie wypisać: tytuł wiersza, autora, bohatera głównego, bohaterów drugoplanowych oraz wykonać ilustrację głównego bohatera. Kolejnym zadaniem było przeczytanie informacji o autorze i wykonanie plakat na jego temat. Ostatnim zadaniem było stworzenie kukiełki na podstawie tych dwóch wierszy.

Uczniowie wykonali swoją pracę celująco, szczególnie w tym trudnym dla nas czasie. Jesteście bardzo kreatywni i dobrze zorganizowani. Podziękowania należą się także rodzicom, który przesłali te piękne zdjęcia.