Przedszkole A

W sobotę w przedszkolu odbyły się zabawy andrzejkowe. Dzieci miały okazje poznać polskie Halloween. Wszystkie nasze zabawy odbywały się w mrocznej atmosferze przy świecach. Zaczęliśmy nasze wróżenie od wypowiedzenia magicznego zaklęcia”Hokus-pokus, czary-mary niech się spełnią andrzejkowe czary”. Po tych słowach dzieci wrzuciły monety do wody i pomyślały życzenie. Przepowiadaliśmy również przyszłość, kto kim zostanie. Byli lekarze, rajdowcy, piloci, weterynarze, nauczyciele i inne ciekawe zawody. Nie obyło się bez popularnej zabawy z butami. W naszej wersji, kto pierwszy dojdzie do drzwi pojedzie na wspaniała wycieczkę. Dzieciom bardzo spodobał się ten pomysł. Bawiliśmy się przy muzyce w „Wyścigi z krzesełkami”. Po tej zabawie trzeba było trochę odpocząć i dzieci wykonały prace plastyczną – wyklejanie magicznej kuli. Przedszkolaki bawiły się także w wyciąganie z magicznego pudelka koloru i każdy kolor oznaczał przestrogę na przyszłość. Zielony- uważaj na drodze, pomarańczowy- nie jedz za dużo słodyczy, biały- pij mleko, czarny- nie niszcz zabawek itd. Na koniec zajęć dzieci losowały z magicznego prezentu to, co może znajda pod choinką tym roku. Prezenty były przeróżne: lalki, samochody, puzzle, klocki, książki. Czas pokaże czy nasze przepowiednie się sprawdza.

Pozdrowienia z przedszkola A - pani Kornelia i pani Katarzyna